Recenzia: Smart šperk Bellabeat Leaf

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1562766054019{margin-top: 20px !important;}”]

PREDAJ SKONČIL

 

“Tento jedinečný monitor aktivity nie je o fitness. Je o Vás.”  VOGUE

“Zabudnite na diamanty.  Budete  si želať tento smart šperk”  ELLE

“Bellabeat Leaf je jediný inteligentný náramok, ktorý stále nosíme” DIGITAL TRENDS

Plusy

Nádherný  štýlový dizajn pre dámy.   Okrem aktivity a kvality spánku dokáže sledovať dýchanie (napr. pri joge) a cez aplikáciu aj menštruačný cyklus a obdobie tehotenstva. Všestranný: môžete z neho mať náramok, náhrdelník, alebo brošňu. Leaf nie je potrebné nabíjať. Batéria vydrží až 6 mesiacov!

Mínusy

Možno niekomu môže chýbať aspoň základné upozornenie na hovor, alebo správu. Bellabeat ide ale cestou minimálneho vyrušovania. Je elegantný   tichý spoločník, ktorý monitoruje vaše zdravie.

Pre koho je určený ?

Leaf bol vyvinutý hlavne pre ženy, ktoré chcú vedieť viac o svojom zdraví a životnom štýle. To väčšina fitness náramkov ignoruje. Je to aj skvelý darček pre čerstvú mamičku, ktorá chce sledovať svoje návyky. Ak ste aj  vy unavená z ponuky plastových fitness náramkov a nechcete obetovať dizajn pred funkčnosťou, je to správna voľba aj pre vás.

A čo ďalej?

Ak si chcete hneď prezrieť konkrétne typy v akciových cenách  v našom obchode, kliknite tu.

Ak máte ďalšie štyri minútky na prečítanie podrobnej recenzie, potiahnite nižšie.

 


Dizajn

Leaf od Bellabeat je zrejme najkraší smart šperk na svete.

Ponúkame ho   v striebornej, alebo nádhernej zlatoružovej farbe. Ako prezrádza názov, je  v tvare listu a môžete ho nosiť ako náramok, náhrdelník, alebo si ho len pripnete na odev ako brošňu . Samotné senzory sa nachádzajú v  drevenej časti , ktorá v prípade verzie Nature zvýrazňuje nádhernú  štruktúru dreva.

Povrchová úprava dreva  je odolná voči náhodnému kontaktu s vodou, ale nie je vhodná na plávanie, alebo do sprchy.

 

Bellabeat Leaf môžete kúpiť tu

Funkcie

Leaf má v sebe zabudovaný citlivý senzor, ktorý sleduje kroky a kvalitu spánku. Má v sebe  aj vibračný motorček, ktorý Vás upozorní na dlhú nečinnosť. Je to výborné, ak máte sedavé zamestnanie.

Tiež Vám môže slúžiť ako budík . Jemnou vibráciou vás zobudí v čase, ktorý ste si nastavili cez aplikáciu. Je čas si vziať antikoncepčnú tabletku, alebo zobrať dieťa zo škôlky ? Je to na Vás, aký pridelíte vibrácii význam. Najlepšie sú vibrácie cítiť na ruke. Ak nosíte Leaf   ako náhrdelník alebo brošňu, môže sa stať, že ich nepostrehnete.

Leaf nedokáže rozoznávať  typ aktivity automaticky. Napríklad nerozlišuje medzi chôdzou a behom. V samotnej aplikácii si ale môžete priradiť typ aktivity manuálne. Na čo ale Leaf nezabudol je, že dojčením  môžete spáliť až 500 kcal denne, a tento typ aktivity je na zozname 🙂

Pokiaľ ide o presnosť údajov, kroky sme porovnávali s Garmin vívoactive 3 so vstavaným GPS a výsledky boli veľmi podobné. Meranie spánku sa spúšťa automaticky, keď si ľahnete do postele. Zaregistrovali sme mierne nepresnosti. Leaf niekedy nevedel rozlíšiť, že pokojné surfovanie na mobile v posteli nie je ešte spánok. Našťastie Vám aplikácia ponúkne upraviť čas spánku podľa reality.

Leaf si uchováva zozbierané údaje až 14 dní, takže nevadí, ak ho niekedy zabudnete synchronizovať s mobilom. Údaje prenesiete pomocou bluetooth. Stačí ťuknúť na ikonu v aplikácii a potom poklepať dvakrát na Leaf. V našom teste to fungovalo  spoľahlivo. Informácie sa preniesli v priebehu niekoľkých sekúnd.

Bellabeat Leaf nemusíte nabíjať.  Na mincovú CR2032 Vám vydrží minimálne pol roka. Veríme tomu, lebo aj po dvoch mesiacoch používania ukazuje batéria stále 100%!

Bellabeat Leaf môžete kúpiť tu

Aplikácia

Samotná aplikácia je  urobená prehľadne. Páčil sa nám kalendár hneď na hlavnej obrazovke. Ľahko si vyberiete konkrétny deň a prehľad  k nemu.  Ten zahŕňa kroky, dĺžku spánku, čas meditácie a jogy, upozornenie na riziko stresu, ale aj informácie o vašom menštruačnom cykle.

Ak ste si ho nastavili, uvidíte upozornenie aj na ovuláciu a vaše plodné dni. Jednoducho zadáte čas  svojho posledného cyklu a na základe  toho Vám aplikácia povie, kedy začne Váš ďalší cyklus a čas ovulácie. Je to celkom cool, zvlášť ak neberiete antikoncepciu.  Ak sa snažíte otehotnieť, máte prehľad o tom, kedy máte ovuláciu.  To je najdôležitejší údaj, ktorý potrebujete sledovať. A počas tehotenstva je viac ako inokedy potrebné sledovať svoju váhu, spánok a pohyb. Ak to nie je váš prípad, môžete si nastaviť  pripomienku, aby ste si vzali antikoncepčnú pilulku.

Leaf Vás tiež povzbudzuje, aby ste sa aspoň 10 minút denne venovali svojmu dýchaniu. Preukázateľne to vedie k zníženiu stresu. V aplikácii nájdete dychové  cvičenia v štýle meditačných lekcií. Je to vlastne audio sprievodca (v angličtine), zameraný  na vaše sústredenie, vnútorný pokoj, alebo zvládanie psychického nepohodlia počas menštruácie.  Hlas Vám hovorí, aby ste sa uvoľnili a dýchali zhlboka a predstavovali si samú seba v rôznych situáciách. Na záver vám pogratuluje k výsledku  a povzbudí vás k ďalšiemu zlepšovaniu. Pokiaľ ide o najvhodnejšiu polohu, senzor  polohy sníma váš dych  najlepšie, keď máte Leaf na Vašom hrudníku a ležíte.

Bellabeat Leaf môžete kúpiť tu

Video k produktu tu

Technické parametre:

DisplejNie.
Výdrž batérie6 mesiacov na batériu CR2032
Monitor pulzuNie
GPSNie
VodeodolnosťČiastočne. Len pri náhodnom kontakte s vodou.
Tichý budíkÁno
KonektivitaBluetooth Low Energy
SenzoryCelodenný snímač pohybu
Vysoko citlivý MEMS 3-osí akcelerometer
NotifikácieBudík. Pripomienky z aplikácie
KompatibilitaAndroid, iOS
RozmeryVxŠxH  47mm x 28mm x 11 mm
Váha16,5 g

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][contact-form-7 id=”2705″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply