Inteligentné šperky – elegancia v technológiach

Inteligentné hodinky a fitness náramky si už získali svoju pozornosť. Často ale ide o kúsok plastu, ktorý dokáže pokaziť dojem z Vášho elegatného oblečenia, nehovoriac o rôznych zbytočných funkciách,  či neustálom rušení notifikáciami.
Našťastie si pár výrobcov uvedomilo, že nielen šaty robia človeka, ale aj technika,  a vznikol nový smer, tzv. Smart Jewellery alebo Inteligentné šperky.  Okrem toho, že budú vyzerať na Vás naozaj dobre,  budú Vás tiež povzbudzovať k vyššej aktivite, sledovať Vaše spánkové návyky, či Vás dokonca včas upozornia na narastajúci stres a potrebu ‚vypnúť‘.

 

Jedným z nich je aj Bellabeat Leaf , ktorý je akýmsi monitorom zdravia. Dokáže sledovať ženám ich zdravie súvisiace s reprodukciou. Aplikácia prostredníctvom údajov z náramku vyhodnocuje menštruačný cyklus, ovuláciu, ale i pripomína prípadné užívanie antikoncepcie. Okrem toho však plní aj funkcie bežného fitness náramku, teda meria spálené kalórie, počíta prejdené kroky a sleduje váš spánok.

Vyzerá naozaj prekrásne a je k dispozícii vo viacerých farebných

prevedeniach a kombináciách. Nezvyčajný  dizajn je práve to, čo na Bellabeat Leaf milujú ženy po celom svete. Láme prvé priečky v obľúbenosti v kategórii Smart šperky.  Či už v striebornej alebo zlatej farbe s koženými doplnkami čiernej, hnedej či béžovej farby.  Dá sa nosiť ako náramok, ale aj ako náhrdelník či brošňa.

Na zobrazovanie informácií budete potrebovať smartfón s nainštalovanou aplikáciou, ktorý sa cez Bluetooth so zariadením prepojí. Veľkou výhodou tohto maličkého zariadenia je, že telefón s aplikáciou nemusíte mať počas aktivity pri sebe. Zariadenie si dokáže zozbierať až 14 dní záznamov a následne sa len všetky dáta zosynchronizujú a nahrajú do aplikácie.  Rovnako zabudnite na nabíjanie. Len raz za pol roka vymeníte batériu. Prečítajte si podrobnú recenziu, ale si hneď pozrite Bellabeat , spolu ďalšími smart šperkami a inteligentnými hodinkami v našom obchode.

Svoje dizajnové kúsky pridávajú aj tradiční výrobcovia nositeľnej elektroniky .

Americký Misfit vyvinul náramok Misfit Ray, ktorý pôsobí ako elegantný módny doplnok. Zároveň ale klame telom. V skutočnosti je dobre vybaveným športovým náramkom. Nechýba totiž sledovanie počtu krokov, prejdenej vzdialenosti, spálených kalórií, ale aj spánku. O meranie údajov sa stará akcelerometer. Okrem neho však náramok obsahuje aj vibračný motorček pre informovanie o notifikáciách z mobilu a LED diódu, ktorá Vás informuje, ako ďaleko ste od naplnenia svojich cieľov.

Samotný náramok Misfit Ray je tvorený malým valčekom s priemerom 12 milimetrov a dĺžkou 38 milimetrov, ku ktorému môžete veľmi jednoducho pripojiť náramok podľa svojej potreby. Ray môžete okrem ruky nosiť aj na krku ako prívesok.

Môžete s ním smelo plávať, je vodotesný do 50 metrov. Na jednu batériu vydrží šesť mesiacov! Používa  štandardné gombíkové batérie, aké nájdete vo väčšine hodiniek. Samozrejme pre zobrazenie nameraných údajov budete potrebovať aplikáciu Misftit Link.

Ani  firma Polar neodolala tomuto správnemu trendu a spojila eleganciu krištáľov Swarovski so smart technológiami.

Vznikol tak nádherný Polar Loop Crystal  náramok vykladaný 28 kameňmi od Swarovski, ktoré sú umiestnené okolo diskrétneho LED displeja a celkovo dodávajú náramku luxusný a prémiový vzhľad.

Je to štýlový a vodotesný  náramok, ktorý bude pôsobiť ako Váš osobný tréner.

Ponúka štandardné funkcie monitora aktivity – počítanie krokov, celkovo prejdenej vzdialenosti, upozornenie pri neaktivite, smart coaching, sledovanie spánku, či smart notifikácie.

 

 

Dovozcom  týchto krásnych doplnkov a ďalšej elegantnej elektroniky je firma Smarty prevádzkujúca eshop www.nositelnaelektronika.sk

 

Máte predbežný záujem o niektorý z týchto doplnkov a chceli by ste zľavový kupón na prvú objednávku, alebo upozornenie na ďalšie novinky?

Vyplnte formulár nižšie , do predmetu správy napíšte Smart šperky.

Môžete zdieľať tento článok ? Ďakujeme!

 

 

 

[contact-form-7 id=“2705″]

Leave a Reply